Пташки

22 березня відоме в православній церкві як свято Сорока Святих, які віддали своє життя за віру. Традиційно вважалося, що цього дня з вирію поверталися перелітні птахи – жайворонки й шпаки. Тож дорослі з дітьми випікали цього дня пташок як символ такої очікуваної малечею й такої прекрасної пори року, як ВЕСНА. З готовими пташками бігали вулицею, селом, забігали в сад чи на город, тримаючи їх в руках чи наштрикнувши на палички. Це дійство тривало цілий день, а ввечері пташок з’їдали.

Пташок дарували сусідам і друзям. Існувало традиційне народне уявлення, що пташок потрібно роздати дітям, щоб у хаті свійська птиця здорова була. Пташкам із тіста чи то з пташками просто РАДІЛИ. Адже настала весна, яка віщувала дітям і дорослим багато приємних справ.

Сьогодні жайворонки з тіста випурхували з-під рук учнів 2 Г класу (класний керівник Адамчук Наталія Михайлівна, асистент вчителя Лазаренко Світлана Петрівна). А чудове тісто допомогла замісити мама учениці Пойда Юлія. Випікалися птахи в шкільній їдальні, допомогла шкільний кухар пані Вікторія.